Studenti odvedli pod vedením zkušených španělských lektorů výbornou práci. Po hodinách zkoušek se nejprve představili svým spolužákům v olomouckém Divadle hudby. Zde zaujali hrou LA DAMA BOBA z pera známého španělského dramatika Lope de Vegy. Díky velkému zájmu i ze strany studentů, kteří nestudují španělštinu, musela být přidána ještě jedna repríza.

Zhruba 30minutové představení bylo plné zábavných okamžiků, stejně tak i vážných scén a hlavně vynikajících hereckých výkonů. Není proto divu, že během každoročního festivalu španělského divadla, který se postupně odehrává v domovských městech gymnázií se španělskou bilingvou, což letos připadlo na Plzeň, zaujali v náročné konkurenci svých spolužáků z dalších škol. 

Španělská bilingva Gymnázia Čajkovského nabízí 6leté studium zaměřené na výuku španělštiny. Poslední 4 roky mají studenti většinu předmětů právě ve španělštině, což jim otevírá například možnost dalšího studia ve Španělsku nebo Latinské Americe.

Gymnázium dlouhodobě podporuje aktivity spojené s výukou španělštiny, studenti mají možnost vyjet na studijní exkurze do Španělska (poslední proběhla do prosluněné Valencie) nebo na studentské výměny, kdy studenti strávili závěr dubna ve Granadě.

Toto úsilí se odráží v čelních příčkách v nejrůznějších soutěžích, jež pořádá španělská strana. Posledním takovým úspěchem je soutěž Matematická fotografie, jejíž finále se uskutečnilo v Lisabonu, v níž zabodovala studentka gymnázia v konkurenci téměř 150 soutěžících.

Ředitel Gymnázia Čajkovského Radek Čapka je na své studenty náležitě hrdý a každý takový úspěch svých studentů osobně oceňuje. Díky svému vstřícnému a přátelskému postoji ke studentům získal ocenění náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.