Naposledy se podobného babyboomu dočkala porodnice v září 2016. „V dubnu se nám podařilo zaokrouhlit počet nově narozených dětí na rovnou stovku, a k dnešnímu dni už jich máme na kontě přes 400. Zájem maminek je tedy letos opravdu značný, ve srovnání s loňskem o téměř deset procent vyšší,“ říká MUDr. Marek Vaca, primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šternberk

Celkově do šternberské porodnice přichází každoročně více než tisícovka rodiček. Celkem přišlo v dubnu na svět 48 děvčat a 52 chlapců.

„Nejoblíbenější byla tradiční česká jména jako je Jakub, Michal, Šimon, Tomáš, Ema či Nikola, ale našlo se i pár méně obvyklých, jako je Malvína, Zita, Thea, Eduard či Teo,“ doplnil primář Marek Vaca.

Porodnice Nemocnice Šternberk nabízí budoucím maminkám samostatné uzavřené porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí.

Součástí těchto boxů jsou kromě speciálních polohovacích lůžek také rehabilitační balony, žíněnky, stolička, sprcha, křeslo či rádio s CD přehrávačem. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu.  Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.