V první soutěži obsadil Vojtěch stříbrnou pozici – při shodném zisku trestných bodů s Joanem Fusalbou rozhodl o vítězi v jeho neprospěch větší počet úspěšně absolvovaných úseků.

„Rozhodně není nic ztraceno, pokud Vojta zvítězí ve druhém soutěži, budou bodově nastejno a pak rozhoduje poslední závod,” neztrácel optimismus otec a trenér mladého jezdce Milan Vepřek. A i když u jezdců této věkové kategorie to nikdy není sázka na jistotu, tentokrát to vyšlo: Vojtěch Vepřek porazil Katalánce Fusalbu o jediný trestný bod a stal se mistrem světa. „Dnes jel výborně“, pochvaloval si po závodě spokojeně jízdu svého syna jindy přísný Milan Vepřek. V nejmladší kategorii poussin za sebou nechal šestnáct soupeřů z osmi zemí. Po červnovém vítězství na evropském biketrialovém šampionátu je to Vojtův druhý letošní triumf.

V Blansku reprezentovali Biketrial klub Olomouc i další dva jezdci. Lukáš Janka v juniorské kategorii skončil na šestém místě, Tomáš Vepřek v kategorii minime obsadil celkově desátou pozici. Oba sourozenci Vepřkovi mají za sebou také účast na prestižních UCI Trials Světových hrách mládeže, kde se v disciplíně cyklotrial ve svých kategoriích probojovali mezi finalisty.

Letošní jubilejní 25. mistrovství světa v biketrialu se skládalo ze dvou samostatných soutěží, obě se jely v kamenitých terénech na okraji města Blanska. Česká reprezentace zde získala celkem 4 tituly mistrů světa. V nejvyšší kategorii elite jej získal již potřetí v řadě Václav Kolář, další přidal Matěj Popelka v kategorii senior a v mládežnických kategoriích uspěli Vojtěch Vepřek (poussin) a Alžběta Pečínková (femine).

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.