Tragikomedie z roku 1963 byla původně napsána jako novela a teprve poté ji sám autor upravil i pro divadelní prkna. Jímavý příběh dvou stárnoucích sester Erži a Gisely odehrávající se v komunistickém Maďarsku se do povědomí českých diváků zapsal především díky legendárnímu zpracování Národního divadla v Praze, které se dočkalo neuvěřitelných 403 repríz - a excelovaly v něm Dana Medřická s Vlastou Fabiánovou.

V komorním prostředí olomouckého Divadla hudby se odehraje životní příběh sester Szkallových, nejkrásnějších dívek z městečka Leta, okresu Szolnok, které se pokusí zachovat si svůj nezdolný optimismus, sesterskou blízkost a vášnivou touhu po životě, který sice není vždy jednoduchý, ale rozhodně stojí za každé trápení.  

Hra se hraje v překladu Františka Stiera a Idy de Vries a v dramaturgii Kristýny Pleškové. Režisérem komorního titulu je umělecký šéf olomoucké činohry Roman Vencl, který je v případě této hry zároveň autorem scény a stojí i za výběrem hudby.

Byl to právě režisér, který původní text společně s dramaturgyní Kristýnou Pleškovou výrazně upravil. „Zeštíhlili jsme jej na téměř polovinu a zbavili se několika vedlejších postav, například manžela Eržiny dcery,“ řekl už před premiérou Roman Vencl.

„Děj olomoucké inscenace Kočičí hry, která měla v olomouckém Divadle hudby premiéru 6. ledna 2019, se soustředí na dvě hlavní roviny,“ prozradila Kristýna Plešková. „Na vztah dvou sester a na milostný trojúhelník mezi Erži, její kamarádkou Pavlou a bývalým operním pěvcem Molnárem.“

Postavu Erži Orbánová vytvořila Naděžda Chroboková-Tomicová, zatímco roli Gisely, její sestry, Vlasta Hartlová. Dále hrají Jana Posníková (Ilona, dcera Erži), Dita Vojnarová, j. h. (Pavla Krausová), Jaroslav Krejčí (Viktor Molnár) a Věra Šindlářová (Myška, sousedka Erži).

Začátek představení Kočičí hry je 19 hodin. Další představení proběhnou 30. května a 10. června.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.