Nové sanitky nahradily vozy, které již byly zastaralé. „Nové sanitky poskytují nadstandardní vybavení a jsou schopny odolávat klimaticky těžším provozním podmínkám okresu. Našim pacientům tak nabízíme jedny z nejmoderněji a nejkomfortněji vybavených sanitních vozů,“ informoval vedoucí dopravy Jesenické nemocnice Lubomír Prachař.

Pro vyšší komfort pacientů je zadní část vozu vybavena ztmavenými skly, samostatnou klimatizací s přídavným topením a samostatným odvětráním. Vyšší komfort přepravovaným pacientům dále zajišťují moderní polohovatelná nosítka o nosnosti 250 kilogramů. Nosítka jsou navíc opatřena odnímatelným podvozkem, který umožní obsluze jednodušší manipulaci se samostatnými nosítky v těžce dostupných lokalitách. Bezpečnost jízdy zvyšují systémy ABS + EDS, MSR + ASR, a to především v zimních měsících či za špatného počasí.

„V současné době má nemocnice pět moderních sanitek,“ dodal Lubomír Prachař s tím, že starší sanitky se mění za nové zhruba po šesti až sedmi letech používání, nebo při více než 300 tisících najetých kilometrech.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.