Restaurant Day se zrodil v roce 2011 ve Finsku a v sobotu se uskuteční už popatnácté – a znovu v mnoha evropských městech. V Jeseníku bude počtvrté. Každý si může splnit své přání a vyzkoušet si na jeden den, jak by jej bavilo mít svou restauraci, kavárnu, bar či cukrárnu.

Princip je jednoduchý, můžete svůj podnik otevřít na vlastní zahradě pro nejbližší sousedy, před domem, nebo s jinými na předem určeném místě. Ceny za jídlo i pití jsou spíše symbolické, mají odpovídat nákladům na suroviny a přípravu. Čím zajímavější koncept restaurace, o to více zákazníků můžete přilákat.

„Nejde ovšem o výstřednost za každou cenu, častěji zaujmete něčím skutečně místním, tradičním a poctivým,“ řekla ambasadorka Restaurant Day v Jeseníku Martina Seidlerová.

Brání se označení organizátorka, na festivalu jídla je každý sám za sebe. Podle Martiny Jeseničtí akci fandí, vnímají ji jako čerstvý vítr ve městě. Přivítali by i další akce jako sousedské bazárky, dílny a podobně.

Zájemci o jednodenní provozovny se registrují přes internetové stránky Restaurant Day (http://www.restaurantday.org/en/info/) a přizývají druhé osobně i přes sociální sítě. Předem nikdo neví, kolik podniků ten den v místě bude. V Jeseníku se takové restaurace otevřou v čase od 10 do 16 hodin na náměstí Svobody.

Jeseník je jediné členské město Euroregionu Praděd, kde se Restaurant Day v sobotu pořádá, zatím není ani v polské části sdružení měst a obcí. Nejblíže společným hranicím se uskuteční v Krakově či Vratislavi. A nejblíže Jeseníku v Olomouci, Ostravě či Zlíně a Kopřivnici. Mapa s terčíky ukazuje také na pořadatele v Brně, Jihlavě, Nymburku, Berouně, Krásném Dvoře, Litoměřicích a Praze.

Eleni Akritidu jídelníček pro sobotu v Jeseníku teprve promýšlí. „Pamatuji si, že poprvé jsme nabízeli řecké menu - placky podle receptu naší babičky - říkáme jim pišia. Taky spanakopitu, což je pita plněná špenátem a sýrem, a pitu s masem. Jako sladkost jsem připravila můj vyhlášený mrkvový dort s ořechy. Podruhé jsme dělali zase řecký guláš ze zelených fazolek a francouzské quiche a cupcakes.“

To třeba účastníci Restaurant Day v Ostravě slibují na sobotu v jídelníčku houbovou tlačenku, domácí kváskový chleba i mně neznámý otmetník.

Na Restaurant Day si účastníci cení nejen kulinářský zážitek, možnost ochutnat něco nového u vedlejších stánků-restaurací. Podle Eleni Akritidu je to hlavně sousedskost, sdílení společného zážitku a skutečnost, že si akci lidé uspořádají skutečně sami. Každý restauratér je tu sám za sebe.

„První Restaurant Day se tady v Jeseníku konal v neděli a to tady na náměstí, i když je v centru města, bývá pusto a prázdno. A najednou se tu trousili lidé, povídali si, smáli se u jídla, sdělovali si své pocity, hrála hudba. To je pro mě nejdůležitější rozměr, který tahle akce má,“ dodala Eleni.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.