Sloužit nyní budou jak nejmenším miminkům těsně po porodu, tak i starším dětem.

„To, jak se cítíme, mimořádně ovlivňuje i naše zotavování. Pro děti je přitom příjemné prostředí při pobytu v nemocnici ještě podstatnější než pro dospělé. Nový zavinovaček, které jsou v dokonalém stavu, a navíc jsou krásně vyzdobené veselými motivy, si proto nesmírně vážíme,“ uvedla Iva Mašlaňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice. 

Podobně záslužnou práci pak odvedou i veselé látkové a háčkované hračky, které se díky měkkosti hodí pro děti všech věkových kategorií. Děti si jimi mohou oživit svou nemocniční postel, ale také se k nim přitulit ve chvílích strachu či nejistoty. 

„V neznámém nemocničním prostředí, které navíc často přináší i řadu neznámých situací v podobě vyšetření, je pro děti mimořádně přínosná přítomnost nějakého uklidňujícího prvku, kterým právě hračky mnohdy bývají. Věřím, že získaná zvířátka pomohou mnoha dětem ulehčit jim pobyt v nemocnici,“ dodala Iva Mašlaňová s tím, že darované textilní a háčkované předměty si převzali zástupci novorozeneckého oddělení tento týden a již nyní slouží prvním z malých pacientů na oddělení.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.