Padesátka elektricky ovladatelných polohovatelných lůžek společně s novými matracemi zajišťuje větší pohodlí a snadnou manipulaci jak pro pacienta, tak pro ošetřovatelský personál. 

„Pacienti si nyní mohou sami ovládat své lůžko a nastavit jeho výšku. Tím mohou předejít možnému pádu, jak tomu hrozilo v některých případech u starších typů lůžek, kdy vzhledem k stálé výšce musely být použity i pomocné schůdky, aby se nemocní pacienti například po úrazech či operacích pohodlně dostali do své postele,“ uvádí hlavní sestra Jesenické nemocnice Marcela Kargerová. 

Nové postele nabízí různé polohování, ať už výškové, pro snadnější pohyb z lůžka na lůžko či pojízdný vozík, tak i polohování ložné plochy. „Při polohování si mohou zdravotníci lůžko s pacientem výhodně nastavit tak, aby nepřetěžovali svá záda,“ doplnila Kargerová.

Díky speciálním zdravotním matracím s antidekubitním jádrem se rovněž sníží riziko vzniku dekubitu (proleženin), což jsou různě rozsáhlé rány vznikající především u dlouhodobě ležících pacientů. Zdravotnický personál může bojovat proti dekubitům pravidelným polohováním pacientů, co nejlepší hygienou, výměnou lůžkovin a právě již zmiňovaným použitím antidekubitálních lůžek.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.