Legendární dánská stavebnice baví malé i velké po celém světě více než šedesát let. Vždyť už její název v sobě skrývá pobídnutí 'Leg godt!', tedy 'Hraj si dobře!' Od 16. října máte možnost si ráj barevných kostek, které fantazii meze nekladou, užít v Muzeu kostek v budově lázeňské Kavárny Sofie.

„V muzeu můžete obdivovat na tisíc modelů aut, robotů, pohádkových postav a budov. Nedílnou součástí muzea je také herna, kde si děti mohou postavit cokoli podle své fantazie,“ představuje další z lázeňských projektů zaměřených na děti Tomáš Rak, obchodní ředitel lázní.

Ve speciálním LEGO obchůdku, který je rovněž součástí muzea, si můžete udělat radost některou ze sérií LEGO, ale můžete využít i speciálního prodeje stavebnice na váhu.

S novým muzeem souvisí také unikátní stavebnicový model Sanatoria Priessnitz. „Model pro nás postavil LEGO fanoušek Eduard Hybler. Nad modelem v měřítku 1:43 strávil 120 hodin a využil na něj neuvěřitelných více než 63 tisíc stavebnicových kostek,“ nadšeně popisuje Rak.

Opravdu jedinečný model Sanatoria, před který autor instaloval také část parčíku, lázeňské návštěvníky i Vláček Lázeňáček, je umístěn ve Vídeňské kavárně u Ripperovy promenády. „Naopak muzeum je součástí tzv. Sofiina dětského světa. Takto jsme nově pojmenovali známou kinokavárnu Sofie, jejíž prostory jsme podřídili především potřebám dětí a jejich rodičů,“ uzavírá Rak.

Kromě muzea totiž v budově můžete se svými ratolestmi navštívit novou dětskou hernu s bludištěm, skluzavkami, bazény s balónky, odpočinkovou zónou a dětským kinem. Herna je propojena se stávající kavárnou.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.