Ideální singletreky pro začátečníky

Lipovské stezky v Lipové-lázních jsou příkladným projektem spolupráce obce a subjektů v cestovním ruchu. Část singletreků s podporou evropských fondů vybudovala obec, část soukromý subjekt.

Obec realizovala bikové traily na úpatí zalesněného vrcholu Toč. Jednosměrnou stoupací stezkou se dostanete k dvěma trasám, barevně značených podle obtížnosti. Modrou, méně náročnou variantu, jistě ocení začátečníci nebo otrlí bikeři se svými malými ratolestmi. Kratší červená trasa je doporučena už zkušenějším jezdcům.

„Naše Lipovské stezky rozhodně nechtějí konkurovat zavedeným a v jistém smyslu unikátním Rychlebským stezkám. Právě naopak. Naší vizí je právě ve spolupráci s Rychlebskými stezkami nabídnout jízdu v terénu všem kategoriím jezdců,“ uvedl starosta Lipové-lázní Lubomír Žmolík.

„Rychlebské stezky jsou určeny především pro zkušené jezdce. Na těch našich by se bikeři měli učit základní technice a návykům jízdy v terénu, které mohou uplatnit třeba právě při návštěvě v Černé Vodě,” dodal starosta.

Slavnostní otevření už v sobotu

Lipovské stezky pod kopcem Toč paralelně navazují na 4,7km dlouhé stezky na travnatých loukách nad Hotelem Helios. Pokud jesenické počasí dovolí, budete moci nové stezky vyzkoušet ještě letos.

Slavnostní otevření se chystá v sobotu 17. října od 13 hodin před Hotelem Helios v Lipové-lázních.

Lipovské stezky - Toč:

Celková délka: 3300 m

Celkem 3 trasy: stoupající zelená o délce 1215 m, méně náročná klesající modrá o délce 1376 m, náročnější červená o délce 709 m

Celkové převýšení: 70 m

Zřizovatel: obec Lipová-lázně

Projekt vznikl za finanční podpory Regionálního operačního programu Střední Morava.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.