Zahájení lázeňské sezony v Jeseníku patří mezi největší a velmi oblíbené společenské události regionu. Organizátoři totiž nabízí zajímavý program pro dospělé i dětské návštěvníky. Tento trend dokládá také letošní programová nabídka.

Největším lákadlem víkendu 15. až 17. května budou české hudební hvězdy. V pátek na jesenickém náměstí od 21. hodiny zahraje jedna z našich nejlepších zpěvaček současnosti, osobitá Lenka Dusilová. V lázních bude sobotní večer patřit české rockové stálici Radimu Hladíkovi a kapele Blue Effect.

Samozřejmě budou probíhat další hudební vystoupení. To největší, tzv. pochodová show mažoretek, oficiálně otevře lázeňskou sezónu 2015 v sobotu ve 14 hodin před lázeňským domem Hrad. Slávy se bude účastnit bezpochyby rovněž Vincenz Priessnitz s chotí.

Během víkendu se můžete těšit mimo jiné na procházku po pramenech s průvodcem, žehnání pramenů či promenádní koncert. Jako pocta zakladateli bude otevřena Priessnitzova hrobka a před jejím vstupem se bude konat slavnostní mše svatá.

Organizátoři připravují také neobyčejnou soubornou výstavu o architektuře lázeňských míst České republiky, která je vůbec prvním takovým počinem na Moravě a ve Slezsku. „Jsme rádi, že fenomén českého lázeňství můžeme společně s pražským nakladatelstvím FOIBOS BOOKS představit i jesenickému publiku. Rozsah výstavy je skutečně famózní, protože se jedná o prezentaci dvaadvaceti lázeňských míst téměř na sedmdesáti výstavních panelech,“ představil jeden z dlouhodobějších kulturních projektů obchodní ředitel lázní Tomáš Rak.

Vernisáž výstavy proběhne v pátek 15. května v 16 hodin v Kongresovém sále a navštívit ji budete moci až do 12. července.

Naopak pro hravé a aktivní návštěvníky jesenické lázně, známé svou širokou nabídkou pohybových aktivit, nabídnou speciální klimatoterapeutický program Gräfenberg Walking či discgolfový turnaj. Chybět nebudou ani výtvarné dílny, vyhlídkové jízdy vláčkem Lázeňáčkem, soutěže pro děti i celé rodinné týmy.

„Největším lákadlem však rozhodně bude možnost shlédnout na Jeseník a naše lázně z koše horkovzdušného balónu,“ dodal s úsměvem Rak.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.