Od pátku 20. března do neděle 22. března se Priessnitzovy léčebné lázně opět připojí k připomenutí nezbytné role vody pro život a pozitivního působení vodoléčby na lidský organismus.

„Nadcházející víkend budeme na Gräfenberku už potřetí slavit mezinárodní den vody. Důvod je jednoznačný. Vodoléčba hraje důležitou roli nejen v péči o zdraví, ale pro náš kraj má další podstatný rozměr – hydroterapie má zde své kořeny a je naším nejen léčebným, ale také kulturním dědictvím,“ uvedl Tomáš Rak, obchodní ředitel lázní.

Na co se tedy můžete třetí březnový víkend v Jeseníku těšit? Přijďte si poslechnout novou přednášku Géniové živé vody, kterou připravil lázeňský průvodce a znalec tamních pramenů Jiří Glabazňa. Budete překvapeni osudem několika dalších mimořádných mužů, ale také netradičním pohledem nahlédnete na vztah civilizace, vody a přírody.

S průvodcem Glabazňou se také můžete vydat na procházku po pramenech, na které se dozvíte mnoho zajímavostí o jedinečnosti Studničního vrchu a historii obnovy pramenů.

V lázních se však o vodě nebude jen debatovat. Zúčastnit se můžete lekce aqua aerobiku, speciálního Aqua Nordic Walkingu, ale i kurzu potápění. Tradiční Priessnitzovy pololázně, skotské střiky a všechny druhy koupelí můžete po celý víkend absolvovat s akční 20procentní slevou.

V lázních dlouhodobě nezapomínají ani na děti. V pátek je připravena výtvarná dílna o vodě, v sobotu celé zábavné dopoledne a v neděli vodní hrátky.

Další informace o programu

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.