TEMATICKÉ PŘEDNÁŠKY

Oslavy výročí zakladatele jesenických lázní, které jsou považovány mimo jiné za vůbec první na světě, kde se využívá k péči o fyzickou i psychickou pohodu vodoléčby, se konají od pondělí 29. září do neděle 5. října. 

Chcete- li se dozvědět o jedinečnosti tamní vodoléčby více, jistě si nenechte ujít některou z tematických přednášek. „S předními odborníky nahlédnete do historie vodoléčby v Jeseníku, poodkryjete tajemství výjimečnosti zdejších horských pramenů, seznámíte se s tradičními Priessnitzovými metodami i současnou balneologií,“ láká obchodní ředitel lázní Tomáš Rak.

DIVADLO, JAZZ, ZÁBAVA PRO DĚTI

Na každý den je také připraven společenský program. Těšit se můžete na Stupkovo kvarteto, komorní soubor Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, klavírní recitály Petra Tučníka, večer plný jazzu či divadelní představení, budou slavnostně otevřeny trasy Gräfenberg Walking. V oblíbené talkshow Na kus řeči se setkáte s dlouholetým průvodcem lázní, Janem Kratěnou, který ví o historii lázní a zdejších hor téměř vše. Naopak na současnost se můžete zeptat přímo managementu společnosti.

Ovšem na dětské návštěvníky v lázních také nezapomínají. Nebudou chybět výtvarné dílny ani oblíbená Pohádková babička.

KONFERENCE, VERNISÁŽ I KŘEST KNIH

„Současně s Týdnem Vincenze Priessnitze však v Priessnitzových lázních proběhnou ještě dvě významné akce,“ zdůraznil Rak.

První z nich je odborná konference o významu lázeňské péče, na které vystoupí přední čeští i zahraniční hosté. Při této příležitosti bude pokřtěna do dnešních dnů zapomenutá kniha Priessnitzova současníka a přítele v překladu emeritního primáře lázní MUDr. Aloise Kubíka.

Druhou je vernisáž výstavy Gräfenberk v běhu staletí popisující architektonický vývoj lázní, která je součástí celorepublikového projektu Rok lázeňské architektury. „Třešničkou vernisáže bude křest ojedinělé publikace Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska,“ dodal Rak.

Podrobný program a další informace k Týdnu Vincenze Priessnitze

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.