Mezinárodní konference Vincenze Priessnitze o významu lázeňské péče nabízí témata od historie vodoléčby, současných podmínek léčby vybraných indikací až po dnes tak diskutované téma, jakým je situace českého lázeňství a jeho budoucnost.

„O vzniku lázní na Gräfenberku a léčebných metodách Priessnitze bude hovořit vskutku přední znalec historie vodoléčby, emeritní primář našich lázní pan doktor Alois Kubík. Součástí programu bude také křest jeho překladu Priessnitzova životopisu, který vyšel necelé tři měsíce po jeho smrti. Vzpomeneme i dvousetleté výročí od narození Priessnitzova pokračovatele Josefa Schindlera,“ informoval Tomáš Rak, obchodní ředitel lázní.

V evropském kontextu se bude osobnosti Priessnitze věnovat Dr. Jürgen Helfricht, vedoucí reportér mezinárodního vydavatelství Axel Springer Media z Německa.

„Je nám velkou ctí na konferenci uvítat doktora Helfrichta, který ve své odborné práci poprvé v historii medicíny vědecky zhodnotil a fakty podložil Priessnitzovy zásluhy na vzniku a vývoji moderního přírodního léčitelství.  V Německu byl Helfricht za svou studii oceněn Priessnitzovou medailí,“ představil zahraničního hosta Rak.

Se svými odbornými příspěvky na konferenci vystoupí také Alois Sauer, předseda přírodní léčebné společnosti Detuscher Naturheilbund, předseda České pneumologické a ftizeologické společnosti prof. MUDr. Vítězslav Kolek, DrSc. či specialista na pohybovou terapii Doc. PaeDr. Petr Kolísko, Ph.D.

Se svými zkušenostmi se podělí také lékaři Priessnitzových léčebných lázní. Na téma stavu českého lázeňství bude hovořit MUDr. Lenka Hřebíková z ministerstva zdravotnictví a svůj pohled přidá také MUDr. Světlana Bajerová z Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

Mezinárodní konference s odkazem Vincenze Priessnitze o významu lázeňské péče, kterou pořádá ve spolupráci s Priessnitzovými léčebnými lázněmi a.s. Společnost Vincenze Priessnitze z.s., se bude v Jeseníku konat 3. až 5. října.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.