Zahájení lázeňské sezony v Jeseníku proběhne od pátku 16. května do neděle 18. května. Organizátoři slibují zábavu pro celou rodinu, spoustu kulturních akcí, rodinné soutěže, jarmark, zvučná jména českého i polského hudebního nebe a samozřejmě i příjezd zakladatele světové hydroterapie Vincenze Priessnitze s doprovodem. Zpestřením akce ovšem bude i příjezd parního vlaku.

Historický parní vlak Vincenz Priessnitz bude vypraven ze Šumperka v sobotu 17. května. Ačkoliv si budou muset milovníci železniční historie přivstat, ze Šumperku vlak vyjíždí již v 6.40, čeká je jistě nezapomenutelný zážitek. V čele vlakové soupravy, která se bude lopotit do jesenických hor a mezi hluboká údolí Slezského Semmeringu, pojede parní lokomotiva přezdívaná „Ušatá.“

„Nostalgickou atmosféru umocní i historické vozy, vlakový doprovod v dobových uniformách nebo ukázky doplňování vody do parní lokomotivy,“ těší se sama starostka města Marie Fomiczeowá.

Po příjezdu do Jeseníku, plánovaném na 9.20 hodin, vás čeká slavnostní zahájení sezony na jesenickém Masarykově náměstí a opravdu pestrý odpolední program v areálu Priessnitzových léčebných lázní, jehož pomyslnou třešničkou bude podvečerní vystoupení kapely Čechomor.

Další informace o programu

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.