Gastronomický festival Chuť Jeseníků vypukne v červnu a potrvá celé léto. Během této doby budou místní restaurace nabízet hostům tradiční jídla Jeseníků.

"Jeseníky jsou historicky vykořeněným regionem, proto zde neexistuje povědomí o tradiční gastronomii. Nám se podařilo v archivech a doslova babičkovských sešitech nalezených na půdách najít desítky receptů, které jsou pro Jeseníky typické. Tyto chceme v rámci gastronomického festivalu Chuť Jeseníků zavést do nabídek restaurací po celých horách. Lidé tak budou moci ochutnat skutečná tradiční jídla Jeseníků," vysvětlila záměr akce Jana Bachroňová z organizujícího sdružení Jeseníky přes hranici.

Do festivalového dění se nyní mohou přihlásit restaurace, kavárny či jiná stravovací zařízení, která jsou provozována v Jeseníkách. Organizátoři zatím evidují asi deset přihlášek a zapojeným restauracím slibují masivní propagační podporu.

"Restaurace od nás obdrží kompletní know-how tradičních jesenických jídel a budou v rámci propagace akce intenzivně podpořeni. Plánujeme celou řadu reklamních aktivit tak, aby o festivalu skutečně věděl každý turista i obyvatel našich hor," slibují organizátoři.

Festival oficiálně podpořil Olomoucký kraj a Sdružení cestovního ruchu Jeseníky.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.