Nabitý program open-air akce Notování Zábřehem, pod taktovkou Dechového orchestru Zábřeh a města Zábřeh, odstartuje v 16 hodin na Masarykově náměstí v Zábřehu, kde vystoupí téměř desítka hudebních těles – chybět nebudou orchestry, sbory a místní kapely a umělci.

„Letos si můžete přijít poslechnout BIG BAND Žerotín Olomouc, Smyčcový orchestr ZUŠ Zábřeh nebo sbory TapTýda Loučná nad Desnou a Arietta ZUŠ Mohelnice. Pozvání přijal také Bielska Orkiestra Dęta z Polska. Podobně jako vloni plánujeme také program v místních kavárnách,” pozval Vít Komárek, jeden z organizátorů akce.

Na podiu se vystřídá na dvě stovky umělců. Zlatým hřebem večera bude Koncert filmové hudby se sólisty, sborem a tematickou videoprojekcí - se zbrusu novými filmovými kousky. Ten odstartuje za světla a skončí za tmy, což zážitek diváka ještě více umocní.

Zazní legendární melodie z filmů, jako je Forest Gump, Harry Potter nebo Hvězdné války a spousta dalších, které organizátoři plánují odtajňovat postupně. Filmovou hudbu dokreslí tematické záběry z filmů.  

„Úplně se mi rozklepala kolena, když jsem viděl tolik lidí a tak vřelé reakce. Publikum hřmělo nadšením, muzikanti měli na krajíčku dojetím... takový koncert nepamatuji,” vzpomíná na loňský první ročník akce Notování Zábřehem a filmový koncert Pavel Zubík ml., organizátor a jeden z nejdéle hrajících členů orchestru.

„Příchozí se mohou těšit nejen na skvělou muziku, ale také na zajímavou nabídku v oblasti gastronomie,” láká Vít Komárek.

Hlavní program akce Notování Zábřehem se odehraje na Masarykově náměstí v Zábřehu od 16 hodin. V mezičase od 19 hodin pak na příjemných teráskách kaváren „horního náměstí“ - Café Carré a Levandulové kavárny - zahraje Maki a Hamanaca. Samotný koncert filmové hudby spustí kolem osmé hodiny večerní. Vstup je po celý den volný. Akce se koná za podpory Olomouckého kraje a města Zábřehu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.