Téměř stovka hráčů se ve třinácti soutěžních kolek utkala na ZŠ Volgogradská v Ostravě na třetím turnaji sezony kategorie ČP 36. Dříve bylo nutné se na kvartální turnaje kvalifikovat účastí na regionálním turnaji. To již od roku 2011 neplatí a tak jsou tyto turnaje nadále volně přístupné každému hráči.

Do Ostravy se tak letos vydala také výprava Polska. Mezi polskými hráči se zúčastnilo hned několik reprezentantů. Zahraniční účastníci sice nemají možnost se kvalifikovat na Mistrovství ČR, ale jak pro ně, tak pro mnohé české hráče to byla zajímavá zkušenost.

V turnaji se nejlépe dařilo hráčům z Čech, mosteckému Tomáši Fleišmanovi a pečskému Jaromíru Foltýnovi sen., kteří se spolu utkali ve finále. V něm se více dařilo Fleišmanovi. Oba na třetím místě doplnil Aleš Tichavský z domácího týmu Šprtmejkři Ostrava.

Nejlepší ženou turnaje se stala Veronika Grabinská (Frýdek-Místek), nejlepším starším žákem Ondřej Müller II (Most), a nejlepším mladším žákem František Macháček jr. (Žďár nad Sázavou).

Již v sobotu 24. září se v Brně, Boskovicích a Žďáru nad Sázavou uskuteční předposlední kolo nejvyšší soutěže družstev – 1. ligy. Na ni naváže hned v neděli sedmým kolem 2. liga družstev sk. Brno a pátým kolem 2. liga družstev sk. Praha.

V regionech se však bude hrát už dříve a to 13. září v Mostě, kde proběhne místní turnaj kategorie Expres ve šprtci a 23. září ve Žďáře nad Sázavou, kde se uskuteční 6. kolo 3. ligy družstev.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.