O kurz byl mimořádný zájem a počet možných 21 míst v učebně s ohledem k počtu počítačů, byl okamžitě naplněn. Svoji roli sehrál i přednášející RNDr. Martin Žáček Ph.D., se kterým účastníci pracovali již v kurzech základního a pokračovacího kurzu Práce s počítačem v minulém roce.

Mnozí pracovali do této doby pouze s Vyhledávačem Google, případně Gmailem či Překladačem. Teprve v průběhu kurzu, který byl zahájen 15. února 2017 a probíhal každou středu s ukončením 17. května 2017, se senioři podrobně seznamovali v tříhodinových lekcích s dalšími možnostmi při práci s Googlem.

Kurz byl zaměřený na služby mezinárodní společnosti Google.com, každý účastník si musel založit svůj nový účet, nebo mohl využívat svůj vlastní, pokud byl u Googlu již registrován. V prvních hodinách se účastníci seznamovali s principy vyhledávání a dozvěděli se různé tipy a triky.

Vyhledávač Google funguje např. také jako kalkulátor, převod jednotek, poskytuje definici pojmů, informace o filmech a hercích apod. Další část byla orientována na službu Gmailu, následně na používání Kalendáře, Keepu, Překladače a jiné. Druhá polovina semestru byla zaměřena na použití další služby, a to Google Disk, Word a Excel s možnostmi sdílení.

Závěr semestru byl ve znamení práce s fotkami a vytvoření vlastní prezentace. Samozřejmostí a povinností bylo, že ke konci každé lekce museli účastníci ukládat svoje průběžně tvořené a zpracovávané úkoly k vyhodnocení lektorem a na konci k udělení zápočtu. Konec tohoto kurzu byl také koncem letního semestru ročníku 2017, zároveň byla vyhlášena nová témata k podzimnímu semestru s možností se přihlásit formou elektronické přihlášky k dalšímu studiu ve VU3V.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.