Od počátku června nabízí vědecká knihovna novou službu Info Help, která je určena všem zájemcům o osobní konzultaci z oblasti současných informačních technologií.

Máte-li problémy s Wordem, Excelem, potřebujete poradit s Facebookem, Twitterem, Instagramem, novým chytrým telefonem či digitálním fotoaparátem, můžete si objednat konzultaci jednoduše na infohelp@svkos.cz. Pracovník v knihovně se bude věnovat pouze konkrétnímu objednanému klientovi, takže není nutné se obávat pohrdavých pohledů potomků či koulení očima úspěšnějších a rychleji chápajících kolegů z podobně zaměřených kolektivních kurzů.

Knihovna se chová a myslí také ekologicky. Má nejen velmi obsáhlý fond zaměřený na environmentalistiku, ale v praxi tento přístup uplatňuje například pořízením nového samoobslužného knižního skeneru pro své návštěvníky. Netřeba již kopírovat na papír zajímavé články z časopisů či informace z knih, vše je možné si naskenovat a uložit na vlastní přenosné médium (např. USB flash disk) či poslat e-mailem. Samoobslužný skener s podrobným návodem je umístěn ve studovně časopisů.

A pokud mobilní telefon či notebook návštěvníka studovny „ztrácí šťávu“, je možné si jej nabít prostřednictvím zásuvky s USB portem, do kterých jsou jinak zapojeny nové stolní lampičky.

Všechny uvedené služby poskytuje knihovna zcela zdarma a zve své čtenáře i širokou veřejnost, aby si vše přišli sami vyzkoušet a osahat. Knihovníci jim s novinkami rádi poradí. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.