Nově otevřená ambulance pacientům nabízí vyšetření kožních defektů, odborné ošetření, ale i poradenství a edukaci pro domácí ošetřování. Škála obtíží, se kterými zde lidé mohou přicházet, je přitom široká – od chronických infikovaných či ischemických ran, až po popáleniny.

„Přicházet k nám mohou lidé s defekty po ztrátových poraněních kůže, ale také lidé s bércovými vředy, proleženinami, diabetickou nohou. Každého pacienta přitom nejen prohlédneme a ošetříme, ale nabídneme mu také rady a materiál pro domácí ošetřování dle nejnovějších trendů, na míru jeho obtížím,“ vysvětlil MUDr. Miloslav Mazur, Ph.D., člen představenstva a lékařský náměstek Vítkovické nemocnice.

Nová specializovaná ambulance na léčbu chronických ran je otevřena každou středu ráno, a to v přízemí pavilonu I Vítkovické nemocnice. Přicházet do ní přitom mohou zájemci na základě objednávky na čísle 595 633 319, a to i bez žádanky.

„Našim pacientům se snažíme nabízet co nejlepší péči, což obnáší i poskytování vysoce specializované péče. Špatně se hojící rány, nemluvě pak o těch chronických, nejen negativně ovlivňují zdraví pacienta, ale mnohdy ho i výrazně omezují v každodenním životě a zhoršují jeho psychiku. Na správnou a maximálně efektivní léčbu ran by proto měl být ve zdravotnictví kladem velký důraz,“ dodal MUDr. Miloslav Mazur.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.