V budově z roku 1921, po zrušení lékárny před pár lety, byl prostor přízemí v pavilonu ředitelství nevyužitý. To je ale dnes minulostí. Právě zde vznikla po výrazné rekonstrukci prostor nová zaměstnanecká jídelna, která již v těchto dnech slouží prvním strávníkům.

Před rekonstrukcí jídelny využívala stravování v nemocnici asi stovka zaměstnanců denně. Nárůst zájmu o obědy zaznamenalo vedení nemocnice již od 1. září, kdy změnili dodavatele.

„Stravu teď dovážíme z kuchyně gymnázia PORG, kvalita jídla i porce jsou na úplně jiné úrovni oproti předchozímu dodavateli. Zájem o stravování se tak v průběhu měsíce zvýšil ze 120 strávníků na více než trojnásobek. Nyní je to kolem 450 strávníků,“ řekl ředitel Vítkovické nemocnice MUDr. Stanislav Jackanin a dodal, že je nesmírně rád, že se podařilo získat na moderní i estetickou rekonstrukci jídelny finanční prostředky.

 „Nová jídelna s výdejnou stravy se dočkala nového kazetového stropu s osvětlením, nové podlahy i omítek. Vznikl nový průchod mezi výdejnou a jídelnou pro snadnější obslužnost prostor a přibyla například i klimatizace jídelny s tepelnou clonou u vstupních dveří a vzduchotechnika prostor jídelny a umývárny. Interiér navrhovala designérka Martina Rittmann, která doporučila jídelnu vybavit novými stoly, moderním sedacím nábytkem, designovou makrotapetou, věšáky, popisovou tabulí a drobnými dekoracemi v interiéru,“ řekl Ing. Tomáš Mikula, manažer technicko-provozního oddělení Vítkovické nemocnice, s tím, že nové jsou i výdejní pulty, myčka či konvektomat.

Jídelna vítkovické nemocnice procházela rekonstrukcí od začátku měsíce října, slavnostního otevření se dočkala ve čtvrtek 20. prosince za účasti vedení nemocnice i společnosti AGEL.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.