Dny Geografie zájemcům přiblížují to, čím se dnes zabývají geografové. Akce navazuje na tradici pořádanou geografy po celém světě. Letos se zapojuje i Česko, a to v termínu od 16. do 27. listopadu. Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity věnuje letošní Dny Geografie nedožitým devadesátinám prof. Miroslava Havrlanta a připomínce jeho práce pro dříve jednotnou Katedru geografie na Ostravské univerzitě.

Připraveny jsou popularizační a cestovatelské přednášky, besedy a workshopy. Dozvíte se například jak provozovat vlastní meteostanici, proč došlo k anexi ukrajinského Krymu Ruskem, jak se využívají technologie geografických informačních systémů, jak fungují dopravní systémy v různých částech světa nebo třeba zda Homo urbanus, tedy člověk městský, vytváří zcela nový živočišný druh.

Cestovatelské přednášky vás zavedou například do Makedonie, Yukonu či Japonska, ale i do úchvatného podzemního světa Moravskoslezského kraje. Čekají vás také odpovědi na to, zda mají například ve Skotsku problém s povodněmi a jak by se Marie Terezie dívala na ochranu tamních lesů anebo proč v gruzínských horách nesmí do pivovaru vstoupit žena a proč ležák nechutná po uzeném a proč britští námořníci ředili pivo. Věděli jste, že digitální model jakéhokoliv objektu či terénu si můžete pořídit pomocí obyčejného digitálního fotoaparátu? 

Kromě dvou akcí na Gymnáziu v Třinci probíhají všechny ostatní akce v budově Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity na Chittussiho 10 ve Slezské Ostravě v učebnách uvedených u každé akce. Na některé akce je nutná registrace. Podrobný program Dnů Geografie PřF OU 2015 naleznete zde

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.