Přetrvávají-li potíže i po 5. roce věku, doporučují odborníci tento problém řešit. K příležitosti Světového dne pomočování nabídne Vítkovická nemocnice v Ostravě speciální konzultace, a to v pátek 1. června v dětské nefrologické ambulanci (v přízemí budovy I) od 10.00 do 15.00 hodin. Ke konzultaci je nutné se telefonicky objednat na čísle 59 563 35 51.

Ačkoliv není noční „počůrávání“ z medicínského hlediska závažným onemocněním, jedná se o vysoce stresující jev, který může být rovněž příčinou psychických problémů dětí.

„Rodiče by se neměli bát a stydět řešit problém svého potomka s praktickým lékařem pro děti a dorost, v dětské nefrologické či urologické ambulanci,“ uvádí MUDr. Jana Geržová z dětské nefrologické ambulance Vítkovické nemocnice.

V rámci individuálních konzultací, které dětská nefrologická ambulance nabídne k příležitosti Světového dne pomočování v pátek 1. června, poskytnou zdravotníci příchozím poradenství a materiály o podstatě a léčbě nočního pomočování a provedou ultrazvukové vyšetření ledvin a močového měchýře a vyšetření moči.

„V případě zájmu budou moci rodiče objednat své děti k dalšímu vyšetření, kdy na základě diagnostického dotazníku a záznamu o příjmu tekutin a močení vedeném v domácí prostředí zvolíme nejvhodnější postup léčby,“ doplňuje lékařka Jana Geržová.

Nefrologická ambulance při dětském oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě ročně ošetří 1700 dětí s nemocemi močového ústrojí a ledvin, přičemž u více než tří set z těchto pacientů se jedná o diagnózu nočního pomočování.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.