Z důvodu vzrůstajících požadavků na anesteziologickou techniku byl nyní nahrazen moderním typem. Investice do nového přístroje dosáhla téměř jeden milión korun.

Moderní přístroj zajistí vyšší spolehlivost a výkon, pokročilý monitoring a lepší řízení pracovního postupu v rámci anesteziologického týmu. „Nový přístroj je špičkově vybaven a je pro nás velkým pomocníkem při podávání kvalitní a bezpečné anestezie pro naše pacienty,“ říká primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Vítkovické nemocnice MUDr. Tomáš Málek s tím, že v současné době na jeho oddělení používají další tři podobné přístroje.

Nový přístroj umožňuje anesteziologovi sledovat veškeré důležité parametry, které ovlivňují hloubku a bezpečnost celkové anestézie, a to v průběhu celého operačního výkonu. Vedle standardně monitorovaných parametrů zajišťuje také informace o sledování hloubky anestezie – takzvaný BIS monitoring – a zároveň svalové relaxace po celou dobu anestézie. Vybavení pomůže anesteziologovi vést velice bezpečnou anestézii nastavenou individuálně podle požadavku chirurgického výkonu a potřeb každého pacienta.

„Jeho možnosti využijeme zejména u - z anesteziologického hlediska - komplikovaných pacientů u bariatrických operací. Jde o velice spolehlivý a snadno obsluhovaný přístroj, díky němuž se zvýší bezpečnost pacientů, urychlí jejich probuzení a sníží četnost nežádoucích komplikací anestézie,“ dodal primář Málek.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.