Téměř osmdesát studentů postavilo v nelehkých únorových podmínkách celkem 11 sněhuláků a vysbíralo více než 1500 korun.

Projekt Sněhuláci pro Afriku je určen především žákům českých základních a středních škol, a má za cíl formou zábavy i soutěže šířit osvětu ohledně problematiky chudoby v Africe. Zapojení účastníci soutěží o nejpodařenějšího sněhuláka, ale také pomáhají chudým dětem. Získané finanční prostředky totiž putují organizaci Kola pro Afriku, která zajišťuje pro chudé africké děti kola, jenž jim umožňují dopravovat se do škol vzdálených několik kilometrů.

„Žáci naší Střední zdravotnické školy Agel byli z projektu nadšení a neváhali se zapojit. Stavění sněhuláků proběhlo ve skvělé atmosféře a mile nás překvapily i finanční příspěvky, které nakonec dosáhly částky 1520 korun,“ informovala Mgr. Alžběta Panáková, zástupkyně ředitele Střední zdravotnické školy AGEL, s tím, že do stavění sněhuláků se zapojily všechny třídy čerstvě otevřené školy.

Agel Střední zdravotnická škola byla otevřena v září 2017 v Ostravě-Koblově a aktuálně vychovává 112 budoucích zdravotníků ve třech oborech – zdravotnický asistent (praktická sestra), laboratorní asistent a zdravotnické lyceum. V příštím školním roce plánuje škola otevření detašovaného pracoviště i v Českém Těšíně.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.