„Vzhledem k velkému zájmu mladších zpěváku jsme soutěž v letošním roce opět rozšířili o nejmladší kategorii. Mohou se tedy hlásit všichni od 7 do 21 let. Opět počítáme s mezinárodní účastí a doufáme, že i letos bude silné zastoupení soutěžících z Polska a Slovenska. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se nám přihlásilo více lidí z Ostravska, ti jsou totiž zatím vždy bohužel v menšině. Na druhou stranu jsme rádi, že soutěž láká zpěváky z celé republiky. Uzávěrka přihlášek je 15. března, první kola se pak uskuteční 29. a 30. dubna a finále 20. května.

V letošním roce proběhnou všechny kola v klubu Parník. V prvním kole se zpívá a capella, v druhém a ve finále potom na podklady, nebo s živým doprovodem. Všechny informace a přihlášky jsou dostupné na www.talentostrava.cz,” informovala Petra Kubecová, která soutěž pořádá spolu s Pop Academy a Centrem kultury a vzdělávání Moravská Ostrava.

Absolutní vítězkou loňského ročníku se stala zkušená zpěvačka Nikol Samková z Ostravy, která ale tou dobou již studovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V prvním ročníku to zase byla tehdy patnáctiletá Romana Cínová z Lipníka nad Bečvou, která poté začala navštěvovat Pop Academy a v září zahájila studium na výše uvedené konzervatoři.

„Obě vítězky dokazují, jak je soutěž různorodá. Nikol je profík, výborná muzikálová zpěvačka s velkou praxí, naproti tomu Romana, to byl nebroušený diamant, holka bez většího hudebního vzdělání, jen s úžasným hlasem. A právě na Romaně je vidět o co v naší soutěži jde především. Pomáhat talentovaným dětem a mladým lidem, aby se mohli hudebně vzdělávat, studovat, aby se hudbě věnovali profesionálně a neskončilo jen u vítězství v nějaké soutěži,“ uvedla předsedkyně poroty Táňa Wajs.

„Pro letošní rok jsme připravili novinku v podobě Masterclasses, na které se mohou přihlásit všichni soutěžící, ale i zpěváci, kteří se letos hlásit nebudou a chtějí jen získat představu o tom, jak to na podobných soutěžích chodí. Na kurzech se dovědí jak vybrat správný repertoár, poradíme jim s prezentací, angličtinou, image a mnohem více,” dodala předsedkyně poroty.

Veškeré informace a přihlášky jsou na www.talentostrava.cz a www.popacademy.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.