Pro porotu bylo překvapením, jakou měla soutěž úroveň. Z dvaceti naprosto vyrovnaných finalistů museli vybrat nejen vítěze jednotlivých kategorií, ale také toho absolutního. V nabité konkurenci si nakonec absolutní vítězství odnesla šestnáctiletá studentka pražské konzervatoře Nikol Samková.

„Vítězství v soutěži mě nabilo energii k tomu, abych pokračovala ve zpívání a předávala lidem dál radost z hudby. Jsem velmi šťastná a současně cítím pokoru a vděčnost. Moc se těším na koncert se Sinfoniettou, profi focení a nahrávání ve studiu. Taky se těším na všechny nového lidi, zkušenosti a zážitky. A musím říct, že mne pobavilo nové oslovení od fanoušků z Polska na facebooku - Česká Marylin Monroe!” řekla s úsměvem vítězka.

Ve dvanáctičlenné porotě opět usedli mimo jiné i starostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Ing. Petra Bernfeldová, která nad soutěží drží záštitu, hudebník a manažér Věry Špinarové Adam Pavlík, či muzikant a producent Aleš Bajger. Předsedkyní poroty byla již tradičně Táňa Wajs.

„Letošní ročník byl velmi vyrovnaný. Vítězka nás zaujala zajímavým repertoárem a opět se potvrdilo, že vybrat si správnou, efektní skladbu je polovina úspěchu. Nyní můžu říct, že se málem nedostala do finálového kola a musela jsem si ji doslova a do písmene vybojovat,” prozradila Wajsová.

Mezi vítězi jednotlivých kategorií jsou soutěžící nejen z různých koutů České republiky, jako je Jan Titlbach z Písku, ale také ze zahraničí, např. Agnieszka Brzykcy z Polska. Všichni, kteří se umístili, si odnesli krásné věcné ceny od sponzorů a partnerů soutěže, absolutní vítězku a vítězku první kategorie Nelu Žákovou pak čeká také mimo jiné open air koncert s Moravskoslezskou Sinfoniettou, který proběhne 19. června od 20:00 hodin v Řepišti.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.