Nahráváte v Berlíně. V jaké náladě vzniká nahrávka a kam album patří žánrově?

Ano, konečně! Album už mělo být vlastně dávno hotové, ale po nepředvídaných změnách došlo k půlročnímu posunu. Teď už natáčíme. Nahrávání probíhá v duchu dobré nálady a všechno zatím probíhá v pohodě a podle plánu. CD bude obsahovat skladby popové, pop rockové, bude tam i nějaké blues. Celé album by mělo obsahovat dvanáct nebo třináct písniček.

Předpokládám, že písně textujete vy, kdo je autorem hudby a aranžmá?

Přesně tak. Texty si píši sám a o skládání hudby a aranže tohoto projektu se stará Marc Risen. Avšak ve skladatelském týmu nedošlo k žádným změnám, vše je stejné jako na začátku, pouze se v roli skladatele bude nyní objevovat jméno Marc Risen. Ostatně Lady Gaga se taky nejmenuje Lady Gaga, že?

Objeví se na ní i nějací zpívající hosté?

Chtěl bych na CD zařadit tři dueta. Jsou to poslední tři písničky, které ještě zbývají natočit. Ale neptejte se mě na jména, jsem v tomto směru pověrčivý. Zeptejte se za měsíc, až bude album s konečnou platností hotové. Prozradím jen to, že jsou to tři krásné ženy, moje blízké kamarádky a všechny se pohybují v umělecké branži, i když každá v jiném oboru.

Na albu je prý i písnička, která je hodně osobní…

Asi tuším, na kterou skladbu narážíte. Ano, je to velmi osobní píseň a má pro mě velký význam. Je to takový můj osobní striptýz. Odhaluji v ní zcela dobrovolně svůj život, svoji duši. U této písně jsem se nesnažil psát text tak, aby se líbil ostatním lidem, tato píseň je důležitá pro mě. Cítil jsem potřebu udělat to teď, nebo nikdy. Už teď vím, že takový text pro sebe nikdy v budoucnu nenapíši.

Album vyjde na jaře, jakému publiku bude určeno?

Vzhledem k tomu, že jsem vyrůstal na muzice osmdesátých a devadesátých let a i dnes považuji toto období za hudebně nejlepší, tak se v mých písních jistě najdou prvky této doby. Současná světová hudební scéna mě, až na pár výjimek, fakt nebere. Takže by se asi dalo říci, že album bude určeno těm, kteří vyrůstali ve stejné době jako já, ale je vlastně určeno všem, kterým se moje písničky budou líbit.  

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.