„Pro zahájení ostravské operní sezóny 2013/2014 jsme hledali něco speciálního. Volba nakonec padla – i vzhledem k významnému verdiovskému výročí – na operu Ernani, která kromě překrásné hudby skýtá i mimořádné pěvecké příležitosti. Jsem šťastný, že se do Ostravy opět vrací Olga Romanko, Gianluca Zampieri, Frédérique Friess nebo Aleš Jenis, kteří společně s našimi skvělými sólisty i dalšími stálými hosty již tvoří jakousi «ostravskou operní rodinu»,“ uvedl hudební ředitel opery NDM Robert Jindra.

Dramatický příběh tří mužů, soupeřících o moc i o ruku krásné Elviry, naplnil Verdi množstvím efektní i cituplné hudby. Dramaturg ostravské opery Daniel Jäger dodal: „Na našem území byl Ernani naposledy uveden před téměř padesáti lety a nastudování Národního divadla moravskoslezského v roce 2013 je zároveň ostravskou premiérou tohoto díla.“

Pod taktovkou dirigenta Tomáše Braunera se v titulní roli bandity Ernaniho představí kromě stálého hosta Gianluci Zampieriho také přední sólista operního souboru NDM Luciano Mastro, který uvádí: „Na roli Ernaniho se obzvlášť těším, pečlivě ji studuji po hudební stránce, zabývám se i charakterem postavy. Myslím si, že mi bude ideálně «sedět».“

V dalších rolích vystoupí Martin Gurbal' / Bogdan Kurowski (Silva) a Aleš Jenis / Jakub Kettner (Don Carlo). Krásnou Elviru vedle přední sólistky opery NDM Jany Šrejmy Kačírkové vytvoří rovněž Frédérique Friess (jež před časem v NDM zazářila jako Mimì v Pucciniho Bohémě) a Olga Romanko (která na sebe v minulé sezóně strhla pozornost v titulní roli Catalaniho La Wally). Režie se ujal současný generální ředitel Slovenského národního divadla v Bratislavě Marián Chudovský.

Premiéra se uskuteční přímo ve výroční den narození Giuseppa Verdiho – 10. října v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.