V konkurenci 49 řešitelů z celé republiky obhájil čtvrté místo Lukáš Supik z Gymnázia Komenského v Třinci a Šimon Karch z Gymnázia Komenského v Havířově byl devátý.

Absolutním vítězem se stal Lukáš Honsa z Gymnázia v Jírovcově ulici v Českých Budějovicích, který podle Jana Kříže, předsedy ústřední komise Fyzikální olympiády, prokázal největší vyrovnanost v teoretické i experimentální části olympiády.

„Padesátý sedmý ročník byl organizačně perfektně zabezpečen, včetně doprovodného programu, který zahrnoval i návštěvu vědecko-výzkumných laboratoří Národního superpočítačového centra IT4Innovations,” komentoval průběh akce Jan Kříž a dodal, že i když připravené úlohy byly velmi náročné, soutěžící si s nimi výborně poradili. „Z deseti studentů, kteří se umístili jako vítězové 57. ročníku celostátního kola Fyzikální olympiády, bude na dubnovém soustředění v Hradci Králové vybrána šestice, jež bude v červenci reprezentovat republiku na 47. ročníku Mezinárodní fyzikální olympiády ve švýcarském Zürichu."

Letošní ročník organizovalo společně s Jednotou českých matematiků a fyziků Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci, které se v novodobé historii olympiády ujalo jejího pořádání už potřetí a navázalo tak na zkušenosti z let 2007 a 1994.

„Pořádání tohoto celostátního kola jsme brali jako příležitost představit mladým lidem z celé republiky nejen naše gymnázium, které letos slaví 70. výročí svého založení, ale také Moravskoslezský kraj jako místo tradičně zaměřené na technické vzdělávání, jehož součástí je samozřejmě i fyzika," řekl Vít Schindler, ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci.

Výsledky celostátního kola

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.