Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity si v rámci doprovodných akcí na první festivalový den v sobotu 1. listopadu od 14.00 do 18.00 hodin v ostravském obchodním centru Nová Karolina připravila atraktivní popularizaci přírodovědných oborů v jednom hravém odpoledni. 

Na co se můžete těšit?

Katedra biologie a ekologie představí Pestrý svět biologie - například s expozicí rostlin, ve které si prohlédnete sukulenty či masožravky, dále terária s hmyzem, jako jsou švábi a pakobylky.

Katedra fyzické geografie a geoekologie ukáže v sekci Díváme se na Zemi družicové snímky zajímavých míst na Zemi formou hádanek. Zjistíte, jak se dají družicové snímky využit.

Katedra fyziky představí různé pokusy s čidly a také pokusy s vývěvou a termokamerou ve stánku Umíme změřit (skoro) vše.

Katedra chemie má připraveny domácí chemické pokusy, které si sami vyzkoušíte a děti se je mohou naučit a vyzkoušet pak i doma. Tyto experimenty jako jsou například otisky prstů, neviditelný inkoust nebo chemické kreslení, předvedou v pásmu Kouzelná chemie.

Katedra informatiky a počítačů má pro vás přichystány roboty, zajímavé aplikace pro tablety a také například sekci Inteligentní systémy kolem nás.

Katedra matematiky vás prostřednictvím matematických hrátek, které většinou pochází z Japonska či ze staré Číny provede po Matematické cestě do země vycházejícího slunce. Seznámíte se s Origami, matematickými rébusy jako jsou Kakuro, Futoshiky i Hanjie anebo si můžete sestavit různé obrázky z hlavolamu Tangram.

Popularizace přírodovědných oborů má na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity velkou tradici, pořádají tu spoustu akcí pro základní i střední školy včetně akcí pro veřejnost. Pokud vás zajímá, co se u na Přírodě (zkratka pro Přírodovědeckou fakultu OU) děje, nahlédněte do jejího archívu akcí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.