Pro pedagogické či nepedagogické pracovníky mateřských, základních a středních škol v Moravskoslezském kraji nabízí Centrum celoživotního vzdělávání Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity vzdělávací kurzy a workshopy, které pořádá v rámci projektu „Zvyšování odborných kompetencí pracovníků škol a školských zařízení v MSK v oblasti matematiky, VT a využívání ICT ve školách“ (CZ.1.07/1.3.44/01.0020). Kurzy i workshopy jsou určeny pro všechny pracovníky škol a jsou poskytovány zdarma. 

V listopadu připravujeme pro učitele mateřských škol kurz Využití vzdělávacích programů pro práci s dětmi v mateřské škole. V kurzu budou představeny vhodné výukové programy pro nejmenší děti, například IQ hry, kreslení pro děti, logické hádanky a mnoho dalšího.

Další nabízené kurzy jsou různého zaměření, například k tvorbě www stránek, práce s interaktivní tabulí, práce s databázemi, tvorba prezentací anebo kurzy pro úplné začátečníky, kteří si s počítačem moc nerozumí, či kurzy pro takzvané „falešné začátečníky“, kteří jsou samouci a chtějí se zdokonalit anebo si chtějí zopakovat třeba Microsoft Word nebo Microsoft Excel. Pro milovníky matematiky nabízíme například tyto kurzy: Úvod do numerické matematiky, Konstrukční geometrie, Didaktika matematiky, Úvod do studia matematiky.

Informace o projektu a podrobnou nabídku kurzů i workshopů naleznete na stránce: www.projekty.osu.cz/zokim.

Projekt je úspěšně realizován již od 1. února 2012 a bude probíhat ještě do 31. prosince 2014. Pracovníci školských zařízení v Moravskoslezském kraji mají o kurzy zájem a velkou výhodou je také to, že jsme schopni realizovat vybraný kurz přímo na dané škole, takže účastníci kurzů či workshopů nemusí nikam dojíždět. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.