V srdci Beskyd, bez internetu a wifi, děti zažívají uprostřed lesů a luk na dnešní dobu nevšední zážitky, situace a učí se tábornickým dovednostem ve stylu Hochů od Bobří řeky. Čtrnáct dní bydlí v podsadových stanech bez světla a elektrické přípojky. A právě tyto stany nyní nutně potřebují opravy.

Díky programu Vy rozhodujete, my pomáháme společnosti Tesco má pionýrská skupina Ještěr možnost na tyto opravy získat pro ni nemalé finanční prostředky. Pokud vám není jedno, jak děti tráví volný čas a chcete, aby zažívaly i něco jiného, než focení selfies na sociální sítě, hlasujte, prosím, pro projekt.

Projekt Šance pro Ještěr = Šance pro děti pomůže udržet cíl spolku, a to tak, že díky němu získá potřebné finanční prostředky na opravy podsadových stanů, které jsou nezbytné pro chod letních táborů.

A jak hlasovat? V obchodě Tesco v obchodním centru Galerie za nákup v jakékoli hodnotě získáte u pokladny žeton, který poté vhodíte za pokladnami do boxu s projektem pionýrské skupiny Ještěr. Hlasovat můžete až do 4. června.

O Pionýrské skupině Ještěr Ostrava-Svinov Jako pobočný spolek Pionýra vyvíjí veřejně prospěšnou činnost v oblasti neformálního vzdělávání a výchovy dětí a mládeže ve volném čase. V této oblasti spolupracuje s řadou partnerů, za nejvýznamnější z nich považují rodiče. Je založena zejména na práci dobrovolníků a vnitřních demokratických principech.

Cílem její práce s dětmi a mládeží je prostřednictvím her a praktických aktivit předávat hodnoty, rozvíjet znalosti a dovednosti, upevňovat postoje k okolnímu světu a k sobě samým.

Má jednu z nejkrásnějších turistických základen - TZ Šance - v srdci Beskyd, na které realizuje většinu našich aktivit a kterou vlastními silami opravuje. Další aktivity jsou soustředěny především na území městského obvodu Ostrava-Svinov.

 Celoroční činnost PS Ještěr pro rok 2018 finančně podpořili Statutární město Ostrava a Městský obvod Ostrava-Svinov.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.