Jednou z nejočekávanějších událostí letošního ročníku festivalu bude bezesporu představení Drážďanského komorního sboru, který patří k předním německým sborovým tělesům. Byl založen v roce 1985 a od té doby si již vydobyl pevné místo na německém i celoevropském hudebním poli.

V neděli 14. září v Evangelickém Kristově kostele v centru Ostravy zazní v jeho podání dvě velká duchovní díla Jana Dismase Zelenky: Missa Dei Filii a Te Deum.

„Podařilo se nám vytvořit velmi zajímavou konstelaci. Českého barokního skladatele z období sasko-polské unie, který byl ovlivněn italskou hudbou a působil na saském dvoře v Drážďanech, bude interpretovat saský Drážďanský komorní sbor a polský Wroclavský barokní orchestr pod taktovkou českého dirigenta Václava Lukse,“ vyzdvihl středoevropský rozměr projektu jeho iniciátor Oliver Geisler z Drážďanského komorního sboru.

Jako sólisté vystoupí vynikající umělci specializující se na starou hudbu. Mezi nimi česko-švýcarská sopranistka Martina Janková, rodačka z Orlové.

Kromě toho se posluchači mohou těšit také na koncert Festivalového komorního orchestru SHF, který vznikl v roce 2012 přímo z iniciativy Svatováclavského hudebního festivalu. Členy komorního ansámblu jsou přední hráči Janáčkovy filharmonie Ostrava a dalších komorních souborů moravskoslezského regionu. Vystoupí s programem Il Prete Rosso a jeho čeští současníci v úterý 16. září v Třinci a o den později v Havířově.

V dalších dnech si v rámci festivalu můžete vyslechnout rovněž koncerty seskupení Schola Gregoriana Pragensis (12. 9. v Ludgeřovicích), barytonisty Tomáše Krále a hráče na theorbu Jana Krejči (13. 9. ve Velké Polomi) nebo Talichova kvarteta (15. 9. v Ostravě).  

Podrobné informace o programu a cenách vstupenek

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.