Nebojte se pavouků!

Zoologická zahrada v Ostravě se znovu zapojila do ankety Dřevěná stavba roku. Minulý ročník přinesl interaktivním koutkem s obřími modely vzácných brouků titul Dřevěná stavba roku 2017. Anketu vyhlašuje Nadace dřevo pro život.

Ostravská zoo pro již osmý ročník vybrala nový interaktivní koutek Pavouci, který v areálu zoo vznikl v loňském roce. Důvodem je přiblížit návštěvníkům tuto skupinu bezobratlých živočichů poněkud netradičním způsobem.

Hřiště se nachází v blízkosti pavilonu Papua. Sestává z dřevěného modelu pavouka v nadživotní velikosti a informačního panelu v podobě pavučiny. Na ní je rozmístěno několik cedulek s informacemi o této skupině živočichů, která u mnohých lidí nepatří k oblíbeným. 

Hlavně je nezabíjejte, nic vám nedělají

„Pavouci však tvoří významnou součást potravního řetězce. Představují hlavní predátory hmyzu, takže pomáhají udržet přirozenou rovnováhu početnosti hmyzích populací. Mnohé druhy jsou i velmi krásné a mají i pozoruhodný způsob života. Věříme proto, že naše hřiště přesvědčí zejména arachnofobiky (ale nejen je), že pavouci jsou velmi zajímaví tvorové a není důvod se jich obávat, natož je pronásledovat a hubit,” informovala mluvčí zahrady Šárka Nováková 

Hlasovat je možné až do 3. března: www.drevoprozivot.cz/drevena-stavba-roku/drevena-hriste-mala-2018. Projekt ostravské zoo má číslo 7.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.