Zoo slouží nejen jako edukační místo, ale lidé si sem chodí i odpočnout, areál nabízí pro relax značné možnosti. O Štědrém dnu přišlo více než 5600 návštěvníků, čímž se letošní počet návštěv přehoupl přes půl miliónu lidí.

Štědrodenní rekord v návštěvnosti

Během tří vánočních svátků ostravskou zoologickou zahradu navštívilo asi 10 tisíc lidí. Více než polovina jich dorazila na Štědrý den.

„Bylo jich přesně 5624, což je historicky nejvyšší počet návštěvníků v tento sváteční den. Pro mnoho rodin se stalo již tradicí krátit si čas čekáním na Ježíška návštěvou zoo, kde bývá pro návštěvníky připraven i speciální štědrodenní program včetně dárku pro děti v podobě volného vstupu,” informovala mluvčí zoologické zahrady Šárka Nováková.

K návštěvnosti přispělo také hezké počasí, které přímo lákalo na vycházky a vytáhlo lidi od televize. 

„Na druhý svátek vánoční jsme v zoo přivítali letošního půlmilióntého návštěvníka. Bylo to jen o dva dny později než loni. Stal se jím pan Petr Kaleta z Valašského Meziříčí, který se do zoo vypravil se svou rodinou. Obdržel pamětní list a propagační předměty zoo. Ostravská zoo tak potřetí v historii překračuje hranici půl miliónu a drží si pozici významného turistického cíle nejen v Moravskoslezském kraji, ale i v rámci celé České republiky. Zůstává otázkou, zda se do konce roku podaří překonat loňskou návštěvnost, tj. 509 336 návštěvníků,” dodala Šárka Nováková. 

Otevřeno je i na Silvestra

Do zoo lze přijít až do konce roku kterýkoli den, a to i na Silvestra. (Otevřeno bude i na Nový rok.) Od středy 27. do pátku 29. prosince si návštěvníci mohou prohlédnout s průvodcem pěstební skleníky, které jsou běžně nepřístupné. Uvidí bohatou kolekci tropických a subtropických rostlin z celého světa, nově např. sbírka bonsají.

Prohlídky proběhnou vždy v 11 a ve 13 hod. Sraz je u vstupu do zoo. Prohlídka je zahrnuta v ceně vstupného do zoo a trvá zhruba 45 - 60 minut. Z důvodu omezené kapacity se doporučuje rezervace předem na telefonním čísle 596 241 269.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.