Akce začala v místním amfiteátru, kde bylo připraveno malé občerstvení a všichni zájemci si mohli nechat pomalovat obličeje.

Následovala procházka po zoo s odborným výkladem zaměstnanců. K dispozici byly po cestě různé stánky, ve kterých si mohli všichni přítomní vzít na ruce želvu, nebo hada. Nechyběly také jelení parohy a sloní kosti. Převážně děti pak zaujalo krmení koz, ke kterým je zaměstnanci pustili přímo do výběhu.

Po prohlídce některých výběhů zvířat a pavilonu slonů se se návštěvníci dostali ke stánku s vodícími a pomocnými pejsky. Na návštěvníky zde čekali hned tři čtyřnozí pomocníci. Divákům předvedli svou šikovnost a poslušnost. Odměnou jim byly piškoty.

"Pejsci jsou opravdu šikovní, je vidět že jsou dobře trénovaní a že poslouchají na slovo. Někteří handicapovaní by takového psa jistě uvítali," uvedla přítomná návštěvnice.

Po další procházce po zoo následovalo závěrečné "představení". Všichni přítomní byli vpuštěni do areálu výběhu pro žirafy. Ošetřovatel žiraf přinesl rohlíky a všichni přítomní jimi s nadšením žirafy krmili. Lidé si žirafy pohladili, vyfotili a poté se vydali před pavilon, kde na ně čekal vláček, který je zavezl skrze zoo zpět k východu. Vše trvalo zhruba dvě hodiny.

"Chtěl bych poděkovat zoo, moc se mi to líbilo, krmil jsem žirafy a viděl jsem hodně zvířa," prohlásil se slzami v očích jeden z handicapovaných, pro které byla tato akce připravena.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.