V neděli bylo odehráno 22 utkání, kterých se zúčastnily týmy ze Švýcarska, Německa, Litvy, Švédska, Slovenska, Francie, Ukrajiny, Španělska, Ruska, Dánska, Irska, Maďarska, Polska, Itálie, Turecka, Chorvatska, Řecka, Izraele, Nizozemska, Velká Británie, Belgie, Rakouska a České republiky. 

Skvělé hrající české softbalistky první den hrály dvě utkání. Dopoledne v 11.15 s týmem Litvy. V tomto utkání byly české hráčky suverénní a vyhrály v poměru 15:0. Po slavnostním otevření šampionátu ve 21.00 hodin odehrály své druhé utkání - tentokrát proti Švédsku - a opět skvěle. Vyhrály nad hráčkami Švédska 7:0 a vedou základní skupinu A.

„I přes velká vedra jsme hráli perfektně. Neumožnili jsme soupeřkám ani jednou úspěšně odpálit, což se jen tak nevidí. Jsem spokojený,” prohlásil po utkání Vojtěch Albert, reprezentační trenér.

V pondělí 1. července nastoupí české reprezentantky od 14.00 hodin na hřišti ve Frýdku-Místku proti Slovensku. Večer ve 20.45 hodin pak na hlavním hřišti v Arrows Parku odehrají reprezentantky České republiky své čtvrté utkání s Francií. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.