V sobotu 2.července probíhaly tréninky všech vypsaných kubatur na 3,5 km okruhu v Ostravě-Radvanicích.

Celkem bylo v tréninkovém programu připraveno sedm jednotlivých skupin kubatur. Každá skupina měla možnost odjet dva pokusy po dvacetiminutové jízdě, kde musel každý závodník odjet nejméně pět kol. Podle nejrychlejšího času byl pak závodník zařazen do startovního roštu v hlavním závodě v neděli 3. července. Tréninku se zúčastnilo 242 motorkářů všech kubatur a 15 dvojic sidecarů.

Pořadatelé závodu z občanského sdružení RABA Motorsport z Ostravy-Radvanic připravili skvělou, kopcovitou, technicky náročnou trať. Na okruhu bylo celkem 25 kontrolních bodů, kde byli traťoví komisaři, a pět míst, kde byli hasiči a záchranná služba. Diváci mají vymezený přehledný ochranný prostor, který byl v průběhu tréninků pořadateli striktně dodržován. Po celé trati bylo a je instalováno ozvučení, takže divák bude informován o průběhu závodu, dojezdových časech a výsledku nejlepších.

Na závodech se mj. představili a představí Oldřich Podlipný ve třídě do 125 ccm, ve třídě supermono Libor Kamenický, který je současným mistem ČR. ve třídě do 250 ccm Pavel Jančík. V této kubatuře jede i Zdeňka Kučerová na suzuki. V sidecarech očekávají pořadatelé tvrdý boj mezi závodníky z Velké Británie a ostravskými Richardem Bílým a Milanem Vorlem.

Závod Okruh Františka Bartoše je pojmenován po jednom z nejlepších evropských silničních motocyklových závodníků, který se narodil a žil v Ostravě. Pořadatelé připravili velmi estetický a přehledný PROGRAM, který lze zakoupit spolu se vstupenkou, na kterou se dostanou do diváckých prostorů závodu. Závod se koná za podpory statutárního města Ostravy a pod záštitou náměstka primátora pana Bc. Aleše Boháče.

Nedělní program končí v 15.45 startem třídy klasik 350 ccm + 500 ccm + 750 ccm. Je tedy na co se těšit.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.