Festival v ulicích, který se bude konat na lince Masarykovo náměstí, Černá louka, levé i pravé nábřeží řeky Ostravice až k Slezskoostravskému hradu, se letos zaměří na pestrou a exotickou kulturu Indie. V té době se centrum Ostravy zaplní hudbou, tancem, filmy, workshopy, stánky, sportovními aktivitami a programem pro rodiny s dětmi.

„Festival v ulicích 2019 znovu oživí centrum Ostravy.  Na obyvatele a návštěvníky čekají bezplatné koncerty, desítky jamujících muzikantů v ulicích, pouliční divadla, promítání filmů, tanec, soutěže a sportovní aktivity. Těší mě, že je Ostrava nejen sportovní, ale také festivalová, a že atraktivní festivalové programy do města každoročně přivábí desítky tisíc lidí. Akce ve městě pravidelně a celoročně finančně podporujeme. Festival v ulicích je jednou z nich," řekl na informační schůzce ve čtvrtek 6. června primátor města Ostravy Tomáš Macura.

Podle organizátorů Festivalu v ulicích 2019 vůbec poprvé v Evropě - a právě v Ostravě - vystoupí bojoví akrobatičtí tanečníci Raibenshe. Návštěvníci uvidí Kathakali - tanec v maskách, uslyší indický hip hop ze slamů Ta Dhom Projekct feat. Shri. Vyzkouší si tradiční tanec z oblasti Kathak, moderní Bollywood nebo budou moci ochutnat indická jídla. 

Na hlavní scéně ArcelorMittal stage, která se letos vrátí přímo na Masarykovo náměstí, zahrají nejen čeští hudebníci Michal Hrůza nebo Voxel, ale také strhující zahraniční kapely - San Salvador z Francie, Oreada z Polska či Balkansambel ze Slovenska. Bohatý program bude probíhat po oba dny také na Černé louce a Slezskoostravském hradě. Vstup je tradičně zdarma.

Další informace: www.festivalvulicich.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.