Česká dvojice mužů už od samého začátku turnaje podávala vynikající výkony. Ve skupině dvakrát zvítězili a z prvního místa postoupili do play off. V sobotu vyřadili olympijského vítěze Alisona Cerrutiho s parťákem Álavarem Morais Filhem. 

V nedělním dopoledním semifinále zdolali dvojky z Polska Michala Bryla a Grzegorze Fijalka.

Finálové utkání proti reprezentantům Norska bylo zahájeno v neděli 2. června v 17.30 hodin. První set se české dvojici podařil, a tak za bouřlivého povzbuzování zcela zaplněného centrální kurtu pro 3 200 diváků zvítězili 21:17. Ve druhém setu se však norská dvojice představila v nejlepším světle a český pár porazila 21:15. V závěrečném tiebreaku zvítezili opět hráči z Norska a odvezli si z Ostravy nádhernou hlavní cenu a finanční prémii. Bronzovou medaili vybojovali reprezentanti Polska Michal Bryl a Grzegorz Fialek. 

Ve finálovém utkání žen se proti sobě postavily dva brazilské páry. Zápas nakonec ovládly páté nasazené Eduarda Santosová a Agatha Bernarczuková, jež zvítězily na krajankami Annou Patricií Silvaovou a Rebeccou Silvanovou 21:16 a 21:17.

Boj o bronzovou příčku vyšel lépe nizozemskému páru Sanne Keizerová, Madelein Meppelinkové, které ve vyrovnaném souboji zvítězily nad Američankami Kerri Walsh Jenningsouvou a Brooke Sweatovou v poměrech 25:23 a 21:17.

V závěru turnaje proběhlo velmi důstojné vyhodnocení a udělení hlavních cen, medailí a peněžitých odměn. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.