Mistrovství bylo určeno pro studenty prezenčního a kombinovaného studia vysokých škol v České republice i ze zahraničí. Také pro tři nejlépe hodnocené střední školy ze Středočeského mistrovství v požárním sportu.

Na akci se dále podílelo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a Česká asociace akademických technických sportů. Mistrovství se konalo v areálu Hasičského záchranného sboru MSK v Ostravě-Porubě na Martinovské ulici 1622/36. Ředitelem soutěže byl Mgr. Jiří Friedel a velitelem soutěže Josef Hrbáček. 

Podle programu se ve čtvrtek soutěžilo v disciplínách jednotlivců, a to v překážkovém běhu na 100 metrů. Soutěžící po startu překonal dvoumetrovou překážku, přeběhl kladinu 8 metrů dlouhou, uchopil dvě hadice, které za běhu rozvinul, a 25 metrů před cílem spojil rozdělovač s hubicí a doběhl do cíle.

Ve štafetách 4 x 100 metrů závodníci překonávali překážky tak, že vždy každý jednotlivec překonával svou překážku. V této disciplíně mají ženy nižší překážky.

Velmi fyzicky náročnou disciplínou jednotlivců je "věž". Muži pomocí žebříku vystupují do 4. n. p. a ženy do 2. n. patra.

V pátek 3. května se od 9.45 soutěžilo v královské disciplíně - požárním útoku. Jde o souhru sedmi hasičů, kteří tak jako ve skutečném zásahu mají rozdělenou práci. Jeden musí spoléhat na druhého. Chyba jednotlivce znamená konec dobrého výsledku družstva.

Závodu se zúčastnilo jedenáct sedmičlenných družstev mužů a deset sedmičlenných družstev žen. Bodování družstva probíhalo podle umístění v jednotlivých disciplínách včetně požárního útoku. Čím méně bodů, tím bylo družstvo vysoké školy blíže k vítězství.

Celkové výsledky

(pořadí bodů: PÚ, štafeta 4 x 100 m, 100 m překážek, věž):

Ženy:

1. místo     VŠB - TU Ostrava      4     1     2      1     celkem  8 bodů

2. místo     Univerzita Pardubice  2     4     1      2                  9 bodů

3. místo     ZČU Plzeň                 1     6     4      4                15 bodů

Muži:

1. místo   ZČU Plzeň                   1     1     2      2      celkem 6 bodů

2. místo   VŠB - TU Ostrava        4      3     3      1               11 bodů

3. místo   VUT Brno                     2     2      1     11              16 bodů

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.