Akce se koná ve spolupráci se statutárním městem Ostrava a Moravskoslezským krajem.

Velká cena Ostravy 2019 v plavání se bude konat od pátku 3. do neděle 5. května v krytém bazénu SAREZA, Ostrava - Poruba, Generála Sochora 1278.

„Závodu se zúčastní plavci ze čtyř států, více než 60 klubů, za které bude plavat přes 370 plavců z České republiky a zahraničí. Návštěvníci se mohou těšit na 1900 startů plavců České republiky a nejlepší plavce a špičkové závodníky ze zahraničí.  Během tří dnů uvidí nejlepší výkony v 50metrovém bazénu. Seznámí se se základními plaveckými styly - poplave se volný způsob, prsa, polohový závod, motýlek, znak a další plavecké finty,” zve na VCO předseda Klubu plaveckých sportů Ostrava Jan Pala.

Vedoucí trenér KPSO Libor Kohut představil dva reprezentanty klubu, kteří mají šanci se prosadit mezi nejlepšími. Junior Roman Procházka je již zkušeným plavcem a má šanci se prosadit. Marika Hudcová přešla v tomto roce z juniorské kategorie mezi seniorky a bude se utkávat se zkušenými ženami. Zde se limity na vypsané vrcholové závody budou plnit hůře.

Mezi špičkami v plavání se závodu zúčastní Simona Baumrtová  a Petra Weber - Chocová.

Za posledních pět let VCO vyhráli:

2014 - Petra Chocová, Favod Kunčar, 2015 - Petra Chocová, David Kunčar, 2016 - Petra Chocová, Jan Šefl, 2017 - Zsuzsanna Jakabos - Maďarsko, Gábor Balog - Maďarsko, 2018 - Zsuzsanna Jakabos - Maďarsko, Maxim Lobanovszki- Maďarsko.

Program:

3. května - pátek: 14.50 rozplavání, 16.00 finále

4. května - sobota: dopoledne rozplavání, 16.00 finále

5. května - neděle: dopoledne rozplavání, 15.30 finále

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.