Návštěvníci pavilonu A na Černé louce v Ostravě viděli v prvním poschodí množství elektroaut, ale také přehlídku kvalitních, po českých silnicích a v přírodě jezdících elektrokol, elektromotorek a v neposlední řadě i elektrokoloběžek.

Veletrhu se aktivně zúčastnil Dopravní podnik Ostrava, který se prezentoval autobusy na CNG  a podrobně informoval o městské hromadné dopravě v Ostravě, o jejich novinkách a především o přístupu k ochraně životního prostředí v Ostravě.

Firmy zde nabízely vše od nabíjení těchto ekologických dopravních prostředků, včetně elektroaut různých značek, jejich údržbu, servis a v neposlední řadě i sérii dobíjecích míst.

Asociace elektromobilového průmyslu přivezla elektroauta Nissan, Nissan dodávky, Smart, Tweezy, Peugot I ON, WV UP, Kia Soul, Hyudai KONA, BMW i3. EURO CNG představil vozový park na plyn.

„Veletrh i-Mobilita znamená inteligentní mobilita, chytrá mobilita. Nepředstavuje jen elektromobily, ale také o další alternativní způsob dopravy pomocí elektrokoloběžek, elektrokol až po elektroautobus, který díky Dopravnímu podniku města Ostravy jezdí na lince do lázní Klimkovic. Doprava má velký dopad na životní prostředí, a proto jsme se vydali touto cestou - ukázat možnosti ekologické dopravy,” informoval Mgr. Jan Šumbera, jednatel společnosti Černá louka s.r.o.

V areálu se prezentovala společnost nextbike Czech Republic, která pro město  Ostravu bude od 15. dubna zajišťovat bikesharing - sdílení kol. 

„Na základě dohod s magistrátem letos zajistíme 600 velmi kvalitních kol, které budou  lidem v Ostravě na 210 místech k dispozici. Podle požadavků objednavatele služby jsme výrazně rozšířili stanoviště kol do více městských obvodů,” sdělil Lukáš Luňák, managing direktor společnosti nextbike Czech Republic.

Společnost bude nabízet nová hliníková kola s třírychlostní přehazovačkou. Zájemce se bude muset zaregistrovat u provozovatele, kde také zjistí základní podmínky výpůjčky. Další informace budou k dispozici se zápůjčkou kola. Podrobnosti o sdílení kol a o společnosti: www.nextbikeczech.com.

V době trvání Veletrhu i-Mobilita se ve čtvrtek 14. března uskutečnila Konference Dynamika proměn bydlení 2019, v pátek 15. března pak Konference i-Mobilita a přednáška Cesta kolem světa elektromobilem TESLA za 80 dní.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.