Soutěž Do práce na kole se koná od 1. do 31. května 2019 a je určena všem cyklistům, běžcům a chodcům, kteří chtějí zlepšit nejen svou kondici, zdraví, náladu, ale možná i vztahy s kolegy a přispět i k čistšímu ovzduší nebo celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Cílem soutěže není jen dobrý pocit soutěžících, ale také sběr informací o skutečných trasách, které lidé do práce využívají.

„Mám radost, že můžeme opět spolupořádat za město tuhle soutěž, která propaguje aktivní dojíždění do zaměstnání jako alternativu k dojíždění osobním automobilem. Vloni nás velmi potěšil zvýšený zájem soutěžicích a věřím, že tento rok jich bude minimálně jednou tolik,” řekla k soutěži náměstkyně ostravského primátora Kateřina Šebestová.

Tématem 9. ročníku výzvy Do práce na kole je Homo cykliens. Téma má asociovat přístup k mobilitě ve městě, vznik "nového druhu" člověka.

Nový člověk je podle organizátorů ze spolku Auto*Mat vybaven horským kolem, silničkou, skládačkou, koloběžkou, nebo běžeckou obuví, prostředky, které v městské džungli obstojí lépe než osobní automobil. Nezáleží, jestli je mladý nebo starý, muž nebo žena. Výzva Do práce(i do školy) na kole je tu pro všechny.

V Ostravě budou oceněni cyklisté, chodci a běžci v kategoriích: Výkonnost jednotlivců, Během do práce a Pravidelnost týmů. 

„Stejně jako vloni pro ně budou připraveny hodnotné ceny. Registrace do soutěže proběhne ve třech vlnách. První vlna bude během března, je cenově nejvýhodnější. Druhá a třetí vlna bude následovat v dubnu,” doplnila Kateřina Šebestová.

Elektronický registrační formulář a další informace o soutěži, doprovodných akcích a cenách pro soutěžící: www.dopracenakole.cz nebo na http://zdravaova.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.