Na základě spolupráce s vedením Městské nemocnice Ostrava, Ostravské tělovýchovné unie, Městského svazu orientačních sportů a sportovního klubu lepus.cz se podařil velmi pěkný a náročný závod v areálu Městské nemocnice Ostrava.

Mapu pro čtvrtý závod projektu Orientační běh pro všechny a pro každého v Ostravě v rámci oslav 100. výročí založení republiky zhotovil Zdeněk Procner.

Stavitel tratí podle připravil tratě pro kategorie DA - ženy, HA - muži (písmenko A = nejnáročnější sprinterská trať), DB, HB - středně náročná trať, DC, HC - jednoduchá trať a trať pro všechny a pro každého OPEN.

Hlavní rozhodčí Zbyněk Bochňák na základě spolupráce s vedením Městské nemocnice Ostrava rozhodl o místě převlékání, startu a cíli a dalších podmínkách závodu, aby se vše zdařilo ku prospěchu všech 194 zúčastněných závodníků.

Nejspokojenější odcházely děti, které od pořadatelů obdržely mikulášský balíček.  Spokojeni byli i nejlepší tři závodníci v každé kategorii. Dostali pohár vítěze kategorie, zlatou medaili, originální čelenku a originální diplom. Závodnici na druhých místech si odnesli stříbrnou medaili, cenu, diplom. Spokojeni byli i jednotlivci na třetím místě, kteří si odváželi domů bronzovou medaili, cenu a diplom.

Vítězové kategorií (v závorce počet účastníků v kategorii):

DA - 2,7 km  (41)      Tereza Mrózek           TJ TŽ Třinec    22:59

HA - 3,2 km  (77)      Sebastian Filípek       TJ TŽ Třinec    17:29

DB - 2,4 km  (12)      Radka Miturová          MLOK             23:20

HB - 2,6 km  (26)      Matouš Jarolím           nereg.             21:23

DC - 1,4 km   (11)     Petra Hudečková       TJ Opava        15:16

HC - 1,4 km   (14)     Štěpán Holas             OB Opava       17:20

OPEN - 4 km (13)     Honza Martin + dcera nereg.            14:00 

V projektu Orientační běh pro všechny a pro každého byly letos uspořádány čtyři závody:

28. března XXII. ročník přípravného závodu v OB - účast 130 účastníků závodu, 10. května XXVIII. ročník závodu v orientačním běhu O tričko mistryň světa 2018 - 146 účastníků, 17. října XXVIII. ročník orientačního běhu Finále škol 2018 - 255 účastníků, 2. prosince XVIII. ročník orientačního běhu Mikuláš 2018 - 194 účastníků. Celkem se projektu zúčastnilo 725 závodníků z Ostravy, Moravskoslezského kraje a Polska.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.