Spolu s ním pásku při slavnostním zahájení, které se konalo v 11.00 hodin, přestřihl předseda Českého klubu olympioniků Oldřich Svojanovský, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a primátor města Ostravy Tomáš Macura.

„Ahoj lidi. Po více než roce připrav Olympijského festivalu Ostrava 2018 to celé začíná. Je třeba připomenout, že Ostrava je vlastně jediným městem v České republice - a také jediným na celém světě, kde se koná Olympijský park nebo festival již podruhé v řadě. Takže si toho važme, užijme si sportování a zimních zážitků zde v Ostravě a v horských střediscích. Také připomínám, že Olympijský festival pokračuje na Masarykově náměstí v Korejské vesničce,” řekl Tomáš Macura. Festival pozdravil i zástupce jihokorejského města Ulsan.

Po slavnostním zahájení se stovky školních dětí se svými učiteli a veřejností rozprchly po třiceti sportovištích jak venku, tak v hale Ostravar Arény i v Atletické hale, kde si mohli zájemci vyzkoušet olympijské sporty, neolympijské zimní sporty, extrémní vybrané sporty, atletiku a další.

Účastníci se mohli zapojit do soutěží v atletice, běhu na lyžích, hokejbale, sjezdu, vyzkoušet si trenažer na saních, skoky na lyžích a další sporty. Od 13 do 14 hodin probíhala autogramiáda fotbalisty Baníku Ostrava Milana Baroše. První den Olympijského festivalu ukončí veřejné bruslení od 20 do 21 hodin.

Program Olympijského festivalu Ostrava 2018 v okolí Ostravar Arény začne v sobotu 10. února v 9.00 hodin. Bude se učit snowboardcross, v Atletické hale budou na programu atletické víceboje, a to až do 21.00 hodin, ve venkovním areálu běh na lyžích, boby, curling a další sporty. Program bude ukončen opět v 21 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.