Projekt Městské nemocnice Ostrava zní: Rodina, srdce naší nemocnice.

Cílem vytvoření dětské skupiny je usnadnění přístupu k zaměstnání a kariérnímu postupu. Umožnit zájemcům o dětskou skupinu postupný návrat rodiče do práce. Jde o nabídku flexibilních forem práce zaměstnanců nemocnice, sladění profesního a osobního života. 

„Pochopitelně také jeden z důvodů je zájem zaměstnavatele stabilizovat velkou skupinu zaměstnanců, kteří jsou rodiči, mají děti ve věku, kdy jsou ještě na mateřské dovolené, ale už by se chtěli opět zařadit do té své pracovní pozice a pracovat na kontinuálním vdělávání, profesním karierním rozvoji a postupu,” informovala Kateřina Kyselá.

„Pro tuto dětskou skupinu jsme nadefinovali výchovný a vzdělávací plán, to zamená, že nejde o jen jakési hlídání dětí, ale o pravidelný a plánovaný program. Bude se jednat o práci s dětmi, s jejich rozvojem všech schopností a dovedností tak, jak se očekává například od firemní školky,” dodala.

Dětská skupina Srdíčko nabízí od 1. prosince péči o děti v rozsahu výchovného a vzdělávacího plánu. Ve skupině budou děti zaměstnanců Městské nemocnice Ostrava ve věku od 2 do 6 let. Provoz bude celoroční, tedy v rozmezí leden až prosinec, vždy od pondělí do pátku od 5.30 do 16.30 hodin.

Zařízení bude umístěno ve správní budově v areálu Městské nemocnice Ostrava. Školné 1200 Kč za měsíc + 110 Kč za celodenní stravné (podle docházky).

„Dětská skupina Srdíčko má kapacitu 12 dětí. Od 1. prosince se budou o děti starat tři zaměstnanci. Já ve funkci vedoucího pedagoga. Mám 34 let praxe ve školce. Dále zde budou pracovat dva asistenti pedagoga, což jsou ženy, které mají současně i zdravotnické vzdělání. Jedna je dětská sestra a druhá ošetřovatelka a sanitářka,” uvedla vedoucí pedagožka Dětské skupiny Srdíčko Bc. Jarmila Žvaková.

„Jídlo budeme dostávat z dětského oddělení od počáteční snídaně (začínáme již v 5.30), dále dopolední svačinky, oběd a odpolední svačiny. Dětem připravujeme kvalitní vybavení, a to jak nábytek, hračky, tak postýlky na odpolední odpočinek. Mají zde velmi pěkné a kvalitní sociální zařízení. My jako personál máme svou místnost a je zde kuchyňka. Na první den zahájení 1. prosince se již těšíme,” dodala Jarmila Žvaková.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.