V průběhu Dne otevřených dveří Krajského úřadu Moravskoslezského kraje   návštěvníci, především mladí, mnohé zjistili, ještě více toho uviděli, vyzkoušeli si pokusy a naučili se, jak zacházet s kladívkem a udělat si dřevěnou krabičku.

„Jsem rád, že přišlo tolik lidí a využili možnosti poznat krajský úřad i jinak, než jako formální veřejnou instituci. Že se na vlastní oči přesvědčili, že tu najdou pomoc při řešení svých záležitostí, kvalitní servis a že jim tyto služby poskytnou vstřícní zaměstnanci a ne protivní suchaři s razítky, jak se mezi lidmi povídá,” řekl v průběhu akce hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Návštěvníkům ukázal svou pracovnu, společně se svými náměstky a ředitelem úřadu s nimi debatoval o problémech, které je trápí a odpovídal na otázky. Lidé se například zajímali o to, jak dál se bude rozvíjet střední školství, zda se budou v kraji stavět lanovky, kdy se konečně bude jezdit po Prodloužené Rudné v Ostravě. Ptali se na možnosti spolupráce s Polskem, jaký bude rozvoj cestovního ruchu a cyklistických tras, na nové vlaky i letecké linky a kotlíkové dotace.

V akčních ukázkách se prezentovaly také střední školy. Na přehlídkovém molu předvedly své modely studentky Střední školy Prostřední Suchá Havířov a studentky Střední školy gastronomie, oděvnictví a služeb z Frýdku-Místku. Studentky předvedly modely vyrobené prakticky z odpadních materiálu. Nejzajímavější byl model svatebních šatů z kelímků z umělé hmoty. Studentkám se podařilo selfíčko s hejtmanem Ivo Vondrákem.

Co se mohou mladí lidé na školách naučit, předvedli: Základní umělecká škola z Opavy, Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského z Ostravy, Střední odborná škola z Frýdku-Místku, Střední škola stavební a dřevozpracující z Ostravy-Zábřehu a další. Své umění předvedli trubači z Ostravy-Poruby.

Akce se líbila. Od 8.30 do 13.30 hodin ji navštívilo 1300 lidí.

Hejtman Ivo Vondrák na Dni otevřených dveří Krajského úřadu také předal čestná uznání zakladatelce Sborového studia Permoník, které letos zahájilo již svou 51. sezónu. Manželé Evu a Ivana Šeinerovy ocenil za umělecký přínos a rozvoj kultury.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.